NBA: LeBron James tripla duplával vezette győzelemre a Heatet!

""

A címvédő Miami Heat a Philadelphia 76ers ellen játszott. A floridai alakulat az első negyedben 3 pontot vert a hazaiakra. A Heat előnye a második 12 percben 6 egységgel tovább nőtt. A második félidőben sem változott a játék képe, igaz a Miami 15 ponttal tovább növelte a két csapat közti különbséget. LeBron James-ék végül 114-90-re nyerték meg a találkozót. James karrierje 35. tripla dupláját (16 pont, 10 lepattanó, 11 assziszt) érte el a mérkőzésen. Az aktív játékosok közül csak Jason Kidd-nek van több (107). A Heat sorozatban a tízedik összecsapásán maradt veretlen.

A Charlotte Bobcats a Denver Nuggetset látta vendégül tegnap. A coloradói alakulat az első két negyedben 6 pontos előnyt épített fel magának. Mike Dunlap a nagyszünetben sem tudta összekapni a játékosait, így a Bobcats hátránya csak nőtt. A Nuggets 113-99-re nyert a Time Warner Cable Arena-ban. Michael Jordan csapata továbbra is pocsék formában van, ezt bizonyítja, hogy a Bobcats az előző tíz összecsapásából csak kettőt tudott sikerrel venni.

Az Orlando Magic gyenge sorozata sem szakadt meg, pedig a floridai alakulat hazai pályán játszott a Cleveland Cavaliersszel. Az első játékrészben a Cavs 1 pontos előnyre tett szert. A második 12 percben egalizálta az eredményt a Magic. A második félidőben a Cleveland esélyt sem adott az ellenfelének. A Cavaliers a nagyszünet utáni első negyedben 7, míg az utolsó 12 percben 17 pontot vert a hazai csapatra, így 118-94-re győzedelmeskedett Orlandóban.

A Washington Wizards megálljt parancsolt a Houston Rockets-nak, pedig a texasi együttes parádésan kezdte a találkozót, ugyanis az első félidőben 11 pontos előnyre tett szert. A nagyszünetben Randy Wittman felrázta a játékosait, akik már a harmadik felvonásban 5 egységet letudtak dolgozni a hátrányukból. Az utolsó negyedben a Wizards 8 pontot vert a vendégekre, így 105-103-ra megnyerte a mérkőzést. Érdekesség, hogy az utolsó 5 másodpercre döntetlennel fordultak a csapatok, de Emeka Okafor és Bradley Beal is bedobott egy-egy büntetőt, így nyerte meg a találkozót a Washington.

Az Indiana Pacers a várakozásoknak megfelelően legyőzte a Detroit Pistons-t. Az első negyedet 16-9-re nyerte meg az indianapolisi alakulat. A második és a harmadik felvonásban is 4-4 pontot vert a Pacers a vendéglátókra. Az Indiana az utolsó játékrészt is behúzta 3 egységgel, így 90-72-re verte meg a Pistons-t. Paul George-ék az előző négy összecsapásukon nem találtak legyőzőre, ezen felül mind a négy Pistons elleni találkozójukat győzelemmel zárták le.

A Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks mérkőzésen volt a legszorosabb eredmény. A Bucks nagyszerűen kezdte a mérkőzést, ugyanis az első 12 percben 8 pontos előnyre tett szert, de a Hawks már a második felvonásban 1 egységgel átvette a vezetést. A nagyszünet utáni első játékrészben a Bucks 5 pontot vert a vendégekre. A georgiai alakulat másodszor is talpra tudott állni és 103-102-re megnyerte az összecsapást. Az utolsó pillanatokban Monta Ellis egy szinte kihagyhatatlan helyzetet puskázott el, amely a Bucks sikerébe került.

A Los Angeles Clippers a Utah Jazz elleni párharc utolsó mérkőzését is megnyerte. A kaliforniai alakulat a két csapat szezonbeli negyedik összecsapásán 107-94-re győzedelmeskedett, így az 1978-1979-es idény után ismét megnyerte az összes alapszakasz mérkőzését a Jazz ellen. A Clippers a sikerével megerősíttette a vezető helyét a Nyugati főcsoport Csendes-óceáni divíziójában.